1997 m. - įkurta Lietuvos žmonių su negalia tinklinio asociacija, įkūrėja Jūratė Verbuvienė;
2017 m. - asociacija pervadinta į Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociaciją, vadovas Tomas Kiveris.
Į tarptautinę areną Lietuva išėjo tik 1994 m. Olandijoje, kur vyko pirmasis Pasaulio moterų čempionatas. Olandijoje varžėsi šešios tinklininkių komandos iš kurių Lietuvos tinklininkės iškovojo puikų debiutą ir namo grįžo su bronzos medaliais tai buvo didelis stimulas toliau treniruotis ir garsinti Lietuvą. Tad tuo Lietuvos tinklininkės ir nesustojo, dalyvaudavo tarptautiniuose turnyruose Rusijoje, Ukrainoje, Suomijoje, Olandijoje ir ne kartą tapo nugalėtojomis. Bet to komandai nepakako ir 2006 m. Olandijoje vykusiame pasaulio čempionate tinklininkės iškovojo teisę žaisti paralimpinėse žaidynėse, kurios vyko Pekine. Kur Lietuvos tinklininkės pateko į labai sunkų pogrupį ir pralaimėję Kinijos ir JAV komandoms prarado viltį kovoti dėl vietos finale, bet nugalėjusios latves ir japones į Lietuvą grįžo su garbinga šešta vieta.
Lietuvos vyrų tinklinio komanda svaresnių rezultatų tarptautinėje sporto arenoje nepasiekė. 1997 m. Europos tinklinio čempionate liko dvylikta, o 1999 m. Europos taurės varžybos - dešimta. Pasaulio ir Europos vyrų tinklinis yra aukšto lygio, vien tais matais jau buvo didelė konkurencija. Pavyzdžiui vien tik viename Bosnijos ir Hercogovinos mieste veikė 22 tinklinio klubai.
2019 metai Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė po ilgos pertraukos išbandė savo jėgas Europos taurės kvalifikaciniame turnyre, kuriame po atkaklių kovų iškovojo 2-ąją vietą, o su ja ir kelialapį į Europos čempionatą. Europos aukščiausio lygio čempionate, deja, konkurencija buvo labai stipri. Visgi, Lietuvos komandai pavyko įveikti Lenkijos rinktinę ir tokiu būdu iškovoto 10-ąją vietą iš 12 čempionate. Šiuo metu, tai aukščiausia vyrų rinktinės iškovota vieta. Komandos vyriausiasis treneris: Tomas Kiveris, kapitonas: Eduardas Strašunskas, žaidėjai: Algirdas Vaičiulis, Kęstutis Sliesoravičius, Darius Žiaučyna, Ramūnas Rojus, Modestas Žvilauskas, Mindaugas Stokus ir Egidijus Monkus. Lietuvos rinktinės dalyvavimu rūpinosi Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija.
2016 metais neįgaliesiems pristačius para-badmintoną, asociacija 2017 metais pervadinta į Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociaciją. Nuo 2018 metų asociacija pradėjo organizuoti Lietuvos para-badmintono čempionatus, į kuriuos susirenka neįgalieji su fizine negalia iš Lietuvos neįgaliųjų sporto klubų bei neįgalieji su intelekto negalia.
Čempionatai susilaukė didelė dėmesio neįgaliųjų tarpe ir sukėlė entuziasmą dalyje neįgaliųjų sportininkų. 2019 metais asociacijos nariai, dalyvavo Baltarusijos para-badmintono čempionate, kur iškovojo aukštas vietas. Dalis neįgaliųjų pradėjo dalyvauti sveikųjų badmintono turnyruose. Šiuo metu Lietuvoje organizuojami kasmetiniai para-badmintono turnyrai bei čempionatai.
Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociacija taip pat vykdo socialinius projektus, kurių metu skatinama neįgaliųjų integracija į visuomenę, vykdomos švietėjiškos veiklos, kurių metu jaunimas ir sveikieji supažindinami su neįgaliųjų gyvenimu, bendraujama tiesiogiai ar kuriamos bendros idėjos su neįgaliais. Vykdomos įvairios socialinės, dvasinio tobulėjimo, aktyvaus poilsio stovyklos, neįgaliųjų atstovavimas savivaldos institucijose, kultūriniai pažintiniai seminarai ir kitos veiklos, kurių dėka visuomenė gali tapti vis labiau tolerantiška ir supratinga neįgaliesiems.